İnternetten Haber Sildirme Konusu Önemli midir?

İnternetten Haber Sildirme Konusu Önemli midir?

İnternet dünyasında kendilerini bir maskenin ve sahte ismin arkasına saklayan insanlar her şeyi yapabilme özgürlüğü ile kendilerini çok kötü bir maceranın içerisinde bulabilir.

İnternetten Haber Sildirmek İçin Hangi Yol İzlenmelidir?

İnsanın kafasında yer alan özgürlük tutkusu, telefon, bilgisayar veya kameralarının arkalarına saklanmaları ruhsal dünyalarını karşımıza çıkarmaktadır.

Kontrol edilmesi artık imkansız olan teknolojinin insan hayatındaki pek çok konuyu alt üst ettiği bir gerçek. Sıradan ihtiyaçlar başta olmak üzere, kişisel zevklere de hitap etmeye başlayan teknoloji, artık kötü yönleri ile de hayatımızda. Medyada teknolojinin sadece iyi yanlarından bahsediliyor olması aslında kötü bir tabloya odaklanmayı zorlaştırsa da, bariz olan insanlık için asıl konuşulması gerekli olan teknolojinin “karanlık” tarafı.

İnternetten Haber Sildirmek Ücretli midir?

Hayatımıza etki etmiş olan ve adeta yemek yemek kadar normal gelen teknolojinin oldukça korkutucu olaylara sebebiyet verdiğini unutmamak gerekir. Böyle bir durumda ayrıca internetten haber sildirmek için ciddi bir ücret ödemek gerekebilir. Maddi ve manevi boyutları detaylı incelendiğinde olumsuz bir haberin insana çok ciddi zararlar veren bir konu olduğu kesindir.

İşte tam olarak böyle bir amaçla yola çıkan internetten haber sildirme projesinin yaratıcısı Ongun Akay, teknoloji ile insan ilişkilerini orantılı şekilde analiz ederek çözüm önerileri geliştiriyor.

İnternetten Haber Sildirme için Hangi Teknikler Uygulanır?

İnternette kullanıcıların hazırladığı video iğrenç bir içerik de olsa bu viral olarak yayılabiliyor. İnsanın hayatını alt üst edecek ölçüye varan sosyal medyanın gücünün çok kötü şeylere sebep olabileceği açıktır.

İnternette Haber Sildirmek için Dava Açmalı mıyım?

Teknolojinin karanlık yüzü, öyle bir dünya düşünün ki bütün bütün yaşadıklarınızı istediğiniz zaman hem siz, hem de başkaları izleyebiliyor. Başka bir deyişle bilgisayara kaydedilen ve dijitalleşen her şey internette görülebiliyor, izlenebiliyor. YouTube‘daki kayıtlar biri silene dek orada kalabiliyor. Yani kimseden hiçbir şeyi saklama şansınız olmuyor. Böyle bir durumda, yüz olaydan doksan dokuzunda, internetten haber sildirme işlemi için dava açmadan başka çaremiz olmadığını üzülerek söylemeliyim.

Herkesin her ayrıntıyı birbirinin gözü önünde yaşadığı bu teknoloji çağında neticede bir çiftin özel hayatını tehdit edecek olayların yaşanması çok doğal.

İnternetten haber sildirme konusunda profesyonel destek almak isteyen herkese rahatlıkla önerilebilecek olduğumuz tek şey bir varsa avukatlarına danışmaları, yoksa bir avukat tutmaları, ya da ekibimizdeki uzman avukatlardan destek almalarıdır.

Sorularınız için iletişim bilgilerimize bu linkten ulaşabilirsiniz.

Scroll to top