Google haberler’den içerik kaldırma

Google haberler’den içerik kaldırma, Google haberler’den olumsuz içeriğik kaldırma ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Bazen karşınıza, Google haberler’de olumsuz haber, çalışmayan bir site bağlantısı, virüs içeren bir site, ya da illegal içerikli bir makale ya da videolar çıkabilir. Bu sorun karşımıza sıklıkla çıkar.

Google haberler’den içerik kaldırma

Olumsuz içeriği Google haberler’den kaldırmak için size anlatacağımız bazı bilgileri uygulamalısınız.

  • Google haberler’den kaldırmak istediğiniz olumsuz içeriği öncelikle internet sitesinden kaldırın. İnternet sitesinin sahibi siz değilseniz, ve siz yayınlamadıysanız, internet sitesinin yöneticisinden kaldırılmasını istemelisiniz.
  • İnternet sitesi yöneticisi siz iseniz, Google haberler’de karşılaştığınız bu olumsuz içeriğin taranmasını önlemek için robots.txt ile sorunu çözebilirsiniz. robots.txt ile ilgili bilginiz yoksa bir webmaster’dan destek almalısınız.
  • Olumsuz haberleri Google’dan tamamen kaldırmak için öncelikle her zaman dediğimiz gibi sunucudaki içeriğin tamamen silinmiş ve 404 hatası veriyor olması gerekir. 404 hatası hakkında bilginiz yoksa bir webmaster’dan destek almalısınız.
  • Olumsuz haberleri Google’dan tamamen kaldırmak için 404 hatası veriyor olmalı demiştik. Burada bir parantez açalım. Bu 404 hatasını sağlamanın binlerce yolu vardır. Biz burada legal, ülkelerin hukuki sistemlerine uygun çözümleri desteklediğimizi belirtmek istiyoruz.
  • 404 hatası için bazı zorlayıcı çözümler ve kanun dışı yollar tüm ülkelerin hukuk sisteminde suç olarak belirtilmiştir. Bu konulardan kaçınılmasını şiddetle tavsiye ederiz.
  • Bir yazı internet sitesinden silindikten itibaren Google’da tekrar belirmez. Tabi bunun için belli bir süre geçmesi gerekir.

Google haberler’deki bir sorunu bildirmek

Olumsuz içerik Google haberler’de görüntülenmeye devam ediyorsa ne yapmalısınız? Kaldırma işlemi hızlı olmaz. Bazen bir hafta zaman aldığı olur. Olumsuz haberin Google haberler’den kaldırılmasına dair net bir zaman verilemez. Haber kaldırma isteğinizin Google’daki sıralamasına göre sırayla işleme alınır. 
 

Google Haberler ile ilgili talepler için: Bu makalede, internet sitesi sahiplerinin olumsuz içeriği Google haberler’den kaldırmasına yardımcı olacak yöntemleri açıklayacağız.

Google Haberler’de olumsuz olduğuna inandığınız bir içerikle karşılaşırsanız kaldırılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google haberler indeksine giren bir sitenin yöneticisi değilseniz ve haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız kaldırılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google haberlerdeki başka bir içeriği yasal haklarınızı ihlal ettiği için kaldırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google haberlerdeki fotoğraf, müzik, video gibi size ait lisansı alınmış bir eseri kaldırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google haberler’den içerik kaldırma ile ilgili sorularınız için iletişim bilgilerimize bu linkten ulaşabilirsiniz.

google içerik kaldırma
Scroll to top