Blog

Google'dan İçerik Kaldırma Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Arama motorundan isim nasıl silinir?

Kendinizi arama motorunda aradığınızda karşınıza gelen sonuıçlar itibarınız ve kariyeriniz için çok kritik bir öneme sahiptir. Arama motorundaki sonuçlar, internet sitelerinden toplanan SEO verilerini bize gösteren algoritmaya sahiptir. Arama motorundaki sonuçların kaldırılması için önce kaldırılmak istenen internet siteleri tespit edilmeli ve hangi arama terimlerinde sonuçların çıktığı not edilmelidir.

Devamını Oku

Siber suçlarla mücadele yöntemleri nelerdir?

Siber suçlarla mücadele etmek için önce siber suçlar (bilişim suçları) kavramını ele almak gerekir. Gerçek dünyadaki suç kavramında gözle görülür bir olay vardır. Suç sanal ortamda gerçekleşiyorsa siber suç olarak nitelenir.

Devamını Oku

Google içerik kaldırma işlemi nasıl yapılır

Google içerik kaldırma işlemi nasıl yapılır? Bir grafik, yazı, video bir internet sitesinden kaldırıldıktan sonra Google arama sonuçlarında görünüyorsa ne yapabilirsiniz?

Devamını Oku

Google haberler’den içerik kaldırma

Google haberler’den içerik kaldırma hakkında bilgi vereceğiz. Bazen karşınıza, Google haberler’de olumsuz haber, çalışmayan bir site bağlantısı, virüs içeren bir site, ya da illegal içerikli bir makale ya da videolar çıkabilir. Bu sorun karşımıza sıklıkla çıkar.

Devamını Oku

internetten haber kaldırma dilekçe örneği

İnternetten Haber Kaldırma Dilekçesi Nedir? İnternetten haber kaldırma dilekçesi özel hayatın gizliliğinin ihlali gerekçe gösterilerek başvuru yapmak için kullanılır.

Devamını Oku

Google’dan bilgi kaldırma ya da bir şeyi Google’dan kaldırma

Google’dan bilgi kaldırma konusunda temel dinamikleri açıklamaya çalışacağız. Google arama motoru, internet ortamında indekslenebilir olan tüm web sitelerden gelen bilgileri bize sunar. Google’ın arama sonuçları ile ilgili şikayetler için ne yapmalıyım sorusunu çok alıyoruz. Bu gibi istenmeyen içerikleri kaldırmanın en iyi yolu, web sitesi yöneticisinden içeriği kaldırmasını istemektir. Web sitesi yöneticisi olumsuz içeriği kaldırırsa, Google’dan da otomatik olarak silinmiş olur. Ancak web sitesi yöneticisi olumsuz içeriği kaldırmazsa ne yaparız?

Devamını Oku

Google’dan içerik kaldırmak istiyorum ama site sahibine ulaşamıyorum

Google’dan içerik kaldırmak için çoğumuz araştırma yapmışızdır. Nasıl yapmalıyım, hangi stratejileri izlemeliyim diye bir çok forumda yazı okumuşuzdur. Tüm bu bilgilerle amacınıza halen ulaşamadıysanız o halde bir de yazımızı okuyun.

Devamını Oku

Google’dan isim silmek için tam 100 bin dolar ödedi!

Google’dan İsim Silmek için tam 100 bin dolar ödedi! Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Jeff Ervine adındaki yatırımcı, Google’ın Avrupa Birliği vatandaşlarına tanıdığı unutulma hakkı’ndan faydalanmak için 100 bin dolar (yaklaşık 600 bin TL) harcadı.

Devamını Oku

Google arama sonuçlarından sildirmek için dava açtı ve davayı kazandı.

Google arama sonuçlarından sildirmek için mahkemeye başvurdu ve davayı kazandı. Almanya’da, 1982 yılında Karayip Adaları’nda tekneleri ile seyahat eden bir grup turisti öldüren katil internette kendisi hakkındaki haberleri Google arama sonuçlarından sildirmek için mahkemeye başvurdu ve davayı kazandı.

Devamını Oku

İnternetten Haber Sildirme Konusu Önemli midir?

İnternetten Haber Sildirme Konusu Önemli midir? İnternet dünyasında kendilerini bir maskenin ve sahte ismin arkasına saklayan insanlar her şeyi yapabilme özgürlüğü ile kendilerini çok kötü bir maceranın içerisinde bulabilir.

Devamını Oku
Scroll to top